Facebook
Instagram

Po-Pá 7-22 Hod.

Ne 9-21 Hod.

Centrum Třešňovka > Ranní jógové cvičení

Komerční akce
Online rezervace

Ranní jógové cvičení

INSTRUKTOR

Jana Kmochová profil trenéra

CENA

Jednotlivý vstup 120 Kč za lekci

KDY

pondělí 8:00-9:00
úterý 7:30-8:30
středa 8:00-9:00

POPIS

Ranní jógové cvičení je cvičení jógové terapie, kdy se propojují prvky klasické hathajógy s prvky, které se aplikují v dnešní moderní fyzioterapii (především neuromuskulární dynamické stabilizace, vývojové kineziologie, strukturální integrace – tedy práce se svalovými fasciemi a další). Dbá se na správné výchozí nastavení pozic, ze kterých se odvíjí další pohyb, do jednotlivých cviků aplikuje drobné prvky, které dělají pohyb šetrný a zdravý a pomocí jednoduchých metod posiluje posturální svaly (svaly hlubokého stabilizačního systému páteře, které udržují vzpřímený stoj, tvarují postavení těla a stabilizují meziobratlové ploténky).

Cvičení je vhodné pro všechny, pro které není podstatné dát si nohu za hlavu, ale chtějí se cítit dobře, příjemně se protáhnout a udržet si zdraví a psychickou pohodu. Sportovně založeným lidem nabízí odpočinkovou formu cvičení, lidem, kteří si cestu ke sportu nenašli, nabízí alternativní formu pohybu.

Každá lekce je více orientovaná na určitou oblast těla nebo systém (krční páteř, paže, krevní nebo lymfatický oběh, atd.) a skládá se vždy z průpravných cviků na začátku hodiny, které slouží k základnímu protažení a rozhýbání a jako příprava na následné cvičení, nácviku dechových pohybů, dále z dynamičtější části na výraznější rozhýbání a rozdýchání, a z relaxace na konci, která je vhodná jak pro uvolnění svalů, tak i pro chvilkový psychický odpočinek.

Při cvičení je důležitá absence jakékoli bolesti. Pohyb, má-li být prospěšný, by měl být pokud možno i pozitivně vnímaný (uvolněný příjemný, zábavný) a proto cvičíme nenuceně a v klídku.

pruhy

Nejnovější akce

pruhy

Curling

10.12.
2017

BADMINTON

12.11.
2017

Přijďte si zasoutěžit na turnaj v badmintonu. ... více

RŮZNÉ

1.11.
2017

Využijte vaší kartu u nás na vybrané aktivity! ... více

starší akce