Facebook
Instagram

Po-Pá 8-22 Hod.

So-Ne 9-21 Hod.

Jóga pro zdravá záda – Jana Kmochova

Popis cvičení

Jóga pro zdravá záda je šetrnější podoba Ranního jógového cvičení. Propojuje prvky dnešní moderní fyzioterapie (především neuromuskulární dynamické stabilizace, vývojové kineziologie, strukturální integrace – tedy práce se svalovými fasciemi a další) s některými prvky klasické hathajógy tak, že výsledné cvičení vede k uvolnění, protažení a posílení svalů a to především svalů hlubokého stabilizačního systému páteře. Tyto svaly udržují vzpřímený stoj, tvarují postavení t ěla, stabilizují meziobratlové ploténky a fixují některé vnitřní orgány (například i svaly pánevního dna, které udržují na místě orgány v pánvi, jsou součástí posturálních svalů a fungují ve vzájemné spolupráci). Pomocí jednoduchých metod s těmito svaly pracujeme, a to tak, aby měl každý možnost naučit se je aplikovat i mimo lekce v běžném životě.

Cvičení je vhodné jako prevence proti špatnému držení těla (tedy zkrácení a ztuhnutí nebo atrofii svalů) a zároveň je vhodné i pro ty, kteří již nějaké problémy mají a nemohou si dovolit náročnější formy pohybu nebo chtějí zmírnit příznaky aktuálních potíží. Vzhledem ke své povaze jsou tyto lekce cvičení vhodné i pro osoby seniorského věku.

Lekce nejsou zaměřené vždy od začátku do konce jen na záda, ale snažíme se pracovat s celým tělem a zároveň se vždy zaměříme trochu více na určitou oblast. Například na chodidla, od jejichž postavení se odvijí i postavení celého těla, na lymfatický systém jakožto důležitou součást imunitního systému, na jednotlivé segmenty páteře, a tak dále. V každé lekci je rozhýbání všech kloubů, protažení celého těla, posílení a následné uvolnění svalů v relaxaci na konci lekce. Jednotlivé cviky jsou sestaveny tak, aby na sebe postupně navazovaly a každý jeden cvik je přípravou na následující cvik.

Při cvičení je důležitá absence jakékoli bolesti. Pohyb, má-li být prospěšný, by měl být pokud možno i pozitivně vnímaný (uvolněný příjemný, zábavný) a proto cvičíme nenuceně a v klídku:o)

Lektorka Jana Kmochová

Lektorka se v jisté fázi svého života rozhodla dělat opravdu jen to, co jí baví a v čem vidí smysl:o) Aby to mohla uskutečnit, absolvovala Kurz pro učitele jógy 3. a 2. třídy České akademie jógy, Kurz jógové filosofie a etiky na Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy a studuje Jógovou terapii na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy, kterou (bude-li se dobře učit) absolvuje na jaře roku 2017. Posledních několik let pracuje jako lektorka Hathajógy a Jógového cvičení a cvičí se seniory.

CENA A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Cena za jednu lekci je 120Kč. Permanentka, která opravňuje k 10 vstupům na skupinové lekce, stojí 1080Kč. Přihlašování je možné e-mailem na recepce@centrumtresnovka.cz, telefonicky na 602 122 355, nebo přes online registrace.

pruhy

Nejnovější akce

pruhy

Curling

29.8.
2018

Otevíráme od 8 hodin! ... více

Badminton

24.8.
2018

Sezónní permanentky na badmintonovou za zvýhodněnou cenu. ... více

Děti

13.8.
2018

První pololetí kroužků a oddílů na Třešňovce! ... více

starší akce