Facebook
Instagram

Po-Pá 8-22 Hod.

Ne 9-21 Hod.

Komerční akce
Online rezervace

Jóga pro zdravá záda – Jana Kmochova

Popis cvičení

Jóga pro zdravá záda je šetrnější podoba Ranního jógového cvičení. Propojuje prvky dnešní moderní fyzioterapie (především neuromuskulární dynamické stabilizace, vývojové kineziologie, strukturální integrace – tedy práce se svalovými fasciemi a další) s některými prvky klasické hathajógy tak, že výsledné cvičení vede k uvolnění, protažení a posílení svalů a to především svalů hlubokého stabilizačního systému páteře. Tyto svaly udržují vzpřímený stoj, tvarují postavení t ěla, stabilizují meziobratlové ploténky a fixují některé vnitřní orgány (například i svaly pánevního dna, které udržují na místě orgány v pánvi, jsou součástí posturálních svalů a fungují ve vzájemné spolupráci). Pomocí jednoduchých metod s těmito svaly pracujeme, a to tak, aby měl každý možnost naučit se je aplikovat i mimo lekce v běžném životě.

Cvičení je vhodné jako prevence proti špatnému držení těla (tedy zkrácení a ztuhnutí nebo atrofii svalů) a zároveň je vhodné i pro ty, kteří již nějaké problémy mají a nemohou si dovolit náročnější formy pohybu nebo chtějí zmírnit příznaky aktuálních potíží. Vzhledem ke své povaze jsou tyto lekce cvičení vhodné i pro osoby seniorského věku.

Lekce nejsou zaměřené vždy od začátku do konce jen na záda, ale snažíme se pracovat s celým tělem a zároveň se vždy zaměříme trochu více na určitou oblast. Například na chodidla, od jejichž postavení se odvijí i postavení celého těla, na lymfatický systém jakožto důležitou součást imunitního systému, na jednotlivé segmenty páteře, a tak dále. V každé lekci je rozhýbání všech kloubů, protažení celého těla, posílení a následné uvolnění svalů v relaxaci na konci lekce. Jednotlivé cviky jsou sestaveny tak, aby na sebe postupně navazovaly a každý jeden cvik je přípravou na následující cvik.

Při cvičení je důležitá absence jakékoli bolesti. Pohyb, má-li být prospěšný, by měl být pokud možno i pozitivně vnímaný (uvolněný příjemný, zábavný) a proto cvičíme nenuceně a v klídku:o)

Lektorka Jana Kmochová

Lektorka se v jisté fázi svého života rozhodla dělat opravdu jen to, co jí baví a v čem vidí smysl:o) Aby to mohla uskutečnit, absolvovala Kurz pro učitele jógy 3. a 2. třídy České akademie jógy, Kurz jógové filosofie a etiky na Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy a studuje Jógovou terapii na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy, kterou (bude-li se dobře učit) absolvuje na jaře roku 2017. Posledních několik let pracuje jako lektorka Hathajógy a Jógového cvičení a cvičí se seniory.

CENA A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Cena za jednu lekci je 120Kč. Permanentka, která opravňuje k 10 vstupům na skupinové lekce, stojí 1080Kč. Přihlašování je možné e-mailem na recepce@centrumtresnovka.cz, telefonicky na 602 122 355, nebo přes online registrace.

pruhy

Nejnovější akce

pruhy

DĚTI

28.2.
2018

Sportovní prázdniny pro Vaše děti. ... více

CURLING

15.4.
2018

Přijďte si vyzkoušet zahrát curling! ... více

FITNESS CENTRUM

5.3.
2018

Objednejte si svojí oblíbenou masáž. ... více

starší akce