Facebook
Instagram

Po-Pá 15-21 Hod.

So-zavřeno Ne 15-21 Hod.

Ranní jógové cvičení – Jana Kmochová

Popis cvičení

Ranní jógové cvičení je cvičení jógové terapie, kdy se propojují prvky klasické hathajógy s prvky, které se aplikují v dnešní moderní fyzioterapii (především neuromuskulární dynamické stabilizace, vývojové kineziologie, strukturální integrace – tedy práce se svalovými fasciemi a další). Dbá se na správné výchozí nastavení pozic, ze kterých se odvíjí další pohyb, do jednotlivých cviků aplikuje drobné prvky, které dělají pohyb šetrný a zdravý a pomocí jednoduchých metod posiluje posturální svaly (svaly hlubokého stabilizačního systému páteře, které udržují vzpřímený stoj, tvarují postavení těla a stabilizují meziobratlové ploténky).

Cvičení je vhodné pro všechny, pro které není podstatné dát si nohu za hlavu, ale chtějí se cítit dobře, příjemně se protáhnout a udržet si zdraví a psychickou pohodu. Sportovně založeným lidem nabízí odpočinkovou formu cvičení, lidem, kteří si cestu ke sportu nenašli, nabízí alternativní formu pohybu.

Každá lekce je více orientovaná na určitou oblast těla nebo systém (krční páteř, paže, krevní nebo lymfatický oběh, atd.) a skládá se vždy z průpravných cviků na začátku hodiny, které slouží k základnímu protažení a rozhýbání a jako příprava na následné cvičení, nácviku dechových pohybů, dále z dynamičtější části na výraznější rozhýbání a rozdýchání, a z relaxace na konci, která je vhodná jak pro uvolění svalů, tak i pro chvilkový psychický odpočinek.

Při cvičení je důležitá absence jakékoli bolesti. Pohyb, má-li být prospěšný, by měl být pokud možno i pozitivně vnímaný (uvolněný příjemný, zábavný) a proto cvičíme nenuceně a v klídku.

Lektorka Jana Kmochová

Lektorka se v jisté fázi svého života rozhodla dělat opravdu jen to, co jí baví a v čem vidí smysl:o) Aby to mohla uskutečnit, absolvovala Kurz pro učitele jógy 3. a 2. třídy České akademie jógy, Kurz jógové filosofie a etiky na Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy a studuje Jógovou terapii na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy, kterou (bude-li se dobře učit) absolvuje na jaře roku 2017. Posledních několik let pracuje jako lektorka Hathajógy a Jógového cvičení a cvičí se seniory.

CENA A PŘIHLAŠOVÁNÍ

Cena za jednu lekci je 120Kč. Permanentka, která opravňuje k 10 vstupům na skupinové lekce, stojí 1080Kč. Přihlašování je možné e-mailem na recepce@centrumtresnovka.cz, telefonicky na 602 122 355, nebo přes online registrace.

pruhy

Nejnovější akce

pruhy

TÁBORY

28.2.
2018

Sportovní prázdniny pro Vaše děti. ... více

Beach volejbal

4.6.
2018

Zlepšete se v hraní Beache na pravidelných kempech. ... více

Otevírací doba

13.8.
2018

První pololetí kroužků a oddílů na Třešňovce! ... více

starší akce