Curling

Třešňovka je jediné místo v Praze, kde si veřejnost může zahrát atraktivní curling. Nabízíme vám 2 profesionální dráhy na curling, které jsou k dispozici k netradičnímu zážitku, firmám k pořádání sportovně – společenských akcí a samozřejmě týmům k tréninku.

Lekce pro veřejnost

Pro veřejnost nabízíme otevřené lekce curlingu pod vedením kvalifikovaného trenéra, kam se lze volně přihlásit. Tyto lekce jsou ochutnávkou světa curlingu i pro úplné začátečníky. S rodinou nebo partou známých si můžete zpestřit den lekcí curlingu a zaručeně se pobavíte. Lekce probíhá celou dobu pod vedením zkušeného instruktora, který vám zpočátku vysvětlí pravidla hry, pak si osvojíte základní pohyby po ledě a následně si zahrajete kompletní hru.

Vedení instruktora stejně jako zapůjčení vybavení (koštěte, kluzáku, herních kamenů) je již zahrnuto v ceně lekce.

– Doporučený minimální věk pro absolvování curlinové lekce je 12 let.
– K dispozici jsou dvě dráhy.
– Minimum hráčů pro hru jsou 4, ideálně si zahrajete v 8 a maximální kapacita na jednu dráhu je 10 osob.
– Na curling je potřeba čistá sálová obuv.
– Nezapomeňte se vhodně obléknout – v hale je cca 5ºC. Doporučujeme pružné kalhoty, teplou mikinu, případně i čepici a rukavice.

Termíny

PO – PÁ 07:00 – 16:00   2 400 Kč/dráha/hodina
PO – PÁ 16:00 – 22:00   3 200 Kč/dráha/hodina
SO – NE 09:00 – 21:00   3 200 Kč/dráha/hodina

Lekce pro veřejnost jsou ochutnávkou světa curlingu i pro úplné začátečníky. S rodinou nebo s partou známých si můžete zpestřit den lekcí curlingu a zaručeně se pobavíte. Minimum hráčů pro hru jsou 4, ideálně si zahrajete v 8 a maximální kapacita na jednu dráhu je 10 osob. K dispozici jsou dvě dráhy. Lekce probíhá celou dobu pod vedením zkušeného instruktora, který Vám zpočátku stručně vysvětlí pravidla hry, pak si osvojíte základní pohyby po ledě a následně si zahrajete kompletní hru. Vedení instruktora stejně jako zapůjčení vybavení (koštěte, kluzáku, herní kameny), jsou již zahrnuty v ceně lekce.

Trvale otevřené termíny pro veřejnost

PÁTEK:
16:00-22:00 (1 dráha)
Pro jiné termíny nás prosím kontaktujte na email sport@centrumtresnovka.cz
Rádi vám vyjdeme vstříc a nalezneme vhodný termín.
Pro firemní klientelu prosím pište na centrum@centrumtresnovka.cz

Líbí se vám nápad hraní curlingu pro vaši rodinu nebo přátelé a chtěli byste jim tuto možnost originálně věnovat? Využijte naše dárkové poukazy.

Turnaje pro veřejnost

Dále nabízíme možnost účasti na curlingovém turnaji veřejnosti, na kterém se utkáte s jinými sportovními nadšenci, kteří rovněž nemají s curlingem větší zkušenosti, ale chtějí zažít atmosféru celodenního curlingového turnaje.

Startovné: 3.200 kč / tým

Kapacita turnaje: 8 týmů
Týmy mají garantovány 4 zápasy o délce 2 endů (min. 4 hodiny hry).
Před turnajem každý tým dostane začátečnickou lekci curlingu (základní herní dovednosti, pravidla a bezpečnost).
Přihlášky na turnaje posílejte na sport@centrumtresnovka.cz

curling

O sportu curling

Je to týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru. Každé družstvo má čtyři členy. Jeho počátky spadají do 16. století, kdy se hra objevuje na zamrzlých skotských jezerech. Curling byl nastálo na program olympijských her zařazen v roce 1998.

Proti sobě hrají dvě čtyřčlenná družstva, a to na osm či deset kol – „endů“. Cílem hráčů je umístit a udržet co možná nevyšší počet kamenů svého družstva co nejblíže ke středu cílových kruhů a současně v tomtéž zabránit soupeřící straně vhodným umístněním svých odhozených kamenů. Po odhození všech kamenů daného endu dochází ke sčítání dosažených bodů. Za každý kámen, jenž se nachází v cílových kruzích a je blíže jejich středu než nejbližší kámen soupeře, získává družstvo bod. Vítězem zápasu je družstvo, které má na jeho konci zápasu více bodů.

Přehrát video
curling