Curling

by admin8456

Centrum Třešňovka Vám nabízí 2 profesionální dráhy na curling, které jsou k dispozici veřejnosti k netradičnímu zážitku, firmám k pořádání sportovně-společenských akcí a samozřejmě týmům k tréninku.

Pro veřejnost nabízíme otevřené lekce curlingu pod vedením kvalifikovaného trenéra, kam se lze volně přihlásit.
Doporučený minimální věk pro absolvování curlingové lekce je 12 let.

Dále nabízíme možnost účasti na curlingovém turnaji veřejnosti, na kterém se utkáte s jinými sportovními nadšenci, kteří rovněž nemají scurlingem větší zkušenosti, ale chtějí zažít atmosféru celodenního curlingového turnaje.

Na curling je potřeba čistá sálová obuv. Nezapomeňte se vhodně obléknout – v hale je cca 5°C.
Doporučujeme pružné kalhoty, teplou mikinu, případně i čepici a rukavice.

Veškeré potřebné vybavení (koště a kluzný návlek) Vám zapůjčíme a navíc budete mít k dispozici zkušeného instruktora, který Vás zasvětí do tajemství tohoto olympijského sportu.

O sportu curling

Curling je týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru. Každé družstvo má čtyři členy. Jeho počátky spadají do 16. století, kdy se hra objevuje na zamrzlých skotských jezerech. Curling byl nastálo na program olympijských her zařazen v roce 1998.

Proti sobě hrají dvě čtyřčlenná družstva, a to na osm či deset kol – „endů“. Cílem hráčů je umístit a udržet co možná nejvyšší počet kamenů svého družstva co nejblíže ke středu cílových kruhů a současně v tomtéž zabránit soupeřící straně vhodným umístěním svých odhozených kamenů. Po odhození všech kamenů daného endu dochází ke sčítání dosažených bodů. Za každý kámen, jenž se nachází v cílových kruzích a je blíže jejich středu než nejbližší kámen soupeře, získává družstvo bod. Vítězem zápasu je to družstvo, které má na jeho konci zápasu více bodů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google a Facebook. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím Číst více