Curlingový klub Zbraslav

O nás

Curling Club Zbraslav je občanské sdružení, jehož členy jsou hráči curlingu, kteří se účastní mistrovských i nemistrovských soutěží a turnajů.
Ve svých řadách máme špičkové hráče, kteří se účastní nejvyšších českých mistrovských soutěží, ale i rekreační hráče, kteří hrají hlavně pro radost.
Součástí našeho klubu je i oddíl juniorů – v současnosti máme dva týmy juniorek, jeden tým juniorů a jeden tým žáků.
Pokud máte zájem přidat se do našich řad (vítáme hráče i hráčky ve věku od 8 let až do seniorského věku).
Pro dospělé zájemce – vyzkoušejte si curling na našich lekcích pro veřejnost a pokud se vám tato hra bude i nadále líbit, můžete se mu u nás začít pravidelně věnovat.
Pro žáky a juniory – přijďte se podívat na naše tréninky – vždy po telefonické domluvě.

Kontakt: 

Ing. Vojtěch Reitmajer,
Manažer a šéftrenér curlingu
+ 420 725 267 010
curling@centrumtresnovka.cz

Představení našich týmů:

Muži:
Zbraslav Klima – tým skipa Lukáše Klímy, který v současnosti tvoří mužskou reprezentaci ČR a aktuálně bojuje o účast na mistroství světa.
Zbraslav OH – mužský extraligový tým, usilující o nejvyšší příčky.
Lucky stones – nově složený mužský extraligový tým, který se snaží udržet mezi českou elitou.
Zbraslav R – mužský prvoligový tým
Cherry stones – mužský prvoligový tým

Ženy:
Zbraslav W – ženský extraligový tým, který pravidelně sbírá medaile z MČR.
Zbraslav TP – ženský prvoligový tým

Mixed Doubles:
Zbraslav H – Tomáš a Zuzana Paulovi – dlouhodobě nejlepší česká mixeddoublová dvojice, která se na tuto disciplínu specializuje a pravidelně vyhrává MČR a tvoří tedy i českou reprezentaci.

Junioři:
Lední medvědi – klučičí juniorský tým, jehož osu tvoří hráči ověnčení tituly z MČR žáků

Juniorky:
Třešňovka D – dvojnásobné mistryně ČR v kategorii juniorek – tento tým tvoří základní osu dívčí juniorské reprezentace
Polární lišky – dívčí tým, který po zisku mistrovského titulu v žákovské kategorii získává zkušenosti v juniorské kategorii

Žáci:
Bílí tygři – smíšený žákovský tým, který míří vysoko

Krátce o curlingu v ČR:

Curling se u nás hraje ve třech halách – ve svazové na Roztylech, v naší na Zbraslavi a v nově otevřené hale v Brně. Soutěže zatím probíhají pouze na Roztylech a na Zbraslavi.

Soutěže dospělých:

Hlavními soutěžemi jsou Mistrovství ČR družstev, které se hrají v ligovém formátu. Soutěže mužů i žen jsou rozděleny do Extraligy, 1. ligy a divize. Nejlepší čtyři týmy extraligy postupují do finálového turnaje o mistrovský titul.

Dalšími důležitou soutěží je MČR mixed doubles – disciplína, kde tým tvoří jedna žena a jeden muž. Hrají se dva kvalifikační turnaje, z nichž pak nejlepších šest týmů hraje finálový turnaj o mistrovský titul.

Dalšími soutěžemi jsou jednorázové turnaje mixovaných týmů (MČR Mixy – dva muži a dvě ženy v týmu), dále MČR seniorů a seniorek (nad 50 let) a Akademické MČR (studentů vysokých škol). Každý rok se také koná Pohár ČSC.

Soutěže juniorů:

Mistrovství ČR v kategorii Juniorů, Juniorek a žáků. Juniorské kategorie jsou pro hráče a hráčky do 21 let, žákovská do 15 let. Hraje se kvalifikační turnaj, ze kterého pak čtyři nejlepší týmy postupují do finálového turnaje.

Juniorská a žákovská liga – dlouhodobé soutěže, které se hrají v sérii víkendových turnajů. Nejlepší čtveřice v každé kategorii (smíšená juniorská U22 a žákovská U16) postupují do závěrečného finálového turnaje.

Pohár ČSC juniorů a žáků – jednorázové víkendové turnaje