Curlingové kluby ze Zbraslavi

Naše Curlingová hala v Centru Třešňovka se pyšní statusem tréninkové základny pro řadu klubů, ale tři z nich si ho mohou dovolit nazvat domovem. 

Prvním je klub s názvem Relax Sport Club Zbraslav (zkráceně RSC Zbraslav), zakládající klub naší haly a současný minoritní spolumajitel sportovního Centra Třešňovka. Jeho hráči se účastní svazových soutěžích a po mnoha letech v extralize nyní úspěšně soutěží v 1. lize. 

Dalším klubem je Curling Club Zbraslav (zkráceně CC Zbraslav). Klub je hrdý na své hráče – české reprezentanty v kategorii mužů i juniorek, ale také na své rekreační hráče, kteří si curling užívají pro zábavu. 

Posledním, ale rozhodně ne nejmenším, je klub pojmenovaný přímo po naší hale – Centrum Třešňovka. Tento klub provozuje mnoho sportovních oddílů, včetně samostatného oddílu curlingu, založeného před dvěma lety. Tento oddíl je ideální pro ty, kdo se chtějí s curlingem seznámit, ať už jde o dospělé, žáky nebo juniory.

Naše kluby jsou hrdé na to, že z jejich řad vzešli historicky první curlingoví olympionici ČR – manželé Paulovi. Kromě toho mnozí z našich členů získali tituly mistrů ČR v různých kategoriích, jako je současný mistr ČR tým Klíma, nebo juniorská reprezentace týmu Polární lišky. 

Pokud máte chuť se přidat, budeme vás s radostí vítat ve kterémkoli z našich klubů, bez ohledu na váš věk. Staráme se o hráče a hráčky ve věku od 8 let až po seniory. 

Dospělí zájemci si mohou curling vyzkoušet na našich veřejných lekcích a pokud se jim tato sportovní disciplína zalíbí, mohou pokračovat v pravidelném tréninku v rámci Curlingové Akademie Třešňovka. 

Pro mladší zájemce pořádáme pravidelné nábory do žákovského kroužku curlingu a pro ty starší do oddílu curlingu. Těšíme se na vás!

V případě zájmu o curling nás kontaktujte na níže uvedeném telefonu či emailu.

Kontakt: 

Linda Nemčoková,
odpovědná za curling Centra Třešňovka

Email: curling@centrumtresnovka.cz

Tel. recepce sportovního centra: 602 122 355

 

Představení našich týmů:

Muži:


Zbraslav Klíma
– tým skipa Lukáše Klímy, který v současnosti tvoří mužskou reprezentaci ČR a aktuálně bojuje o účast na mistroství světa a body do olympijské kvalifikace;

Zbraslav OH – mužský extraligový tým, bronzový z posledního MČR;

Lucky Stones – mužský prvoligový tým, který se snaží probojovat zpět mezi českou elitu;

Morning Star – mužský prvoligový tým, který se pravidelně účastní většiny českých mimopražských turnajů;

Zbraslav L – mužský prvoligový tým hrající zejména pro radost.

Zbraslav Bears – mužský prvoligový tým

Třešňováci – mužský divizní tým

 

Ženy:

Zbraslav W – ženský prvoligový tým, který v loňské sezóně spadl z extraligy;

Zbraslav TP – ženský divizní tým hrající zejména pro radost;

 

Zbraslav Polární lišky – tým juniorských mistryň republiky a reprezentantek ČR, který již postoupil i do 1. ligy žen.

 

Sněžné Sovy – divizní tým žen

 

 

Mixed Doubles:


ACS Dukla – Tomáš a Zuzana Paulovi – nejúspěšnější česká mixeddoublová dvojice, která má na kontě bronz z MS a také účast na zimních OH v Pekingu, kde získala 6. místo;

 

Zbraslav K – Lukáš a Petra Klímovi – tým složený z dlouholetých českých reprezentantů v klasickém curlingu;

 

Savona H – Tomáš Válek a Karolína Frederiksen – dvojice hráčů, kteří chtějí prodat své dlouholeté zkušenosti z extraligy i mnoha mezinárodních soutěží.

 

Zbraslav KT – Klára Cihlářová a Tomáš Macek, nový tým s velkými ambicemi

 

NelNaj – Lenka Patková a Jan Kvarda, tým nováčků, který se v svazových soutěžích rozkoukává

 

Soutěže v curlingu v ČR:

V České republice máme několik hal, kde si můžete vyzkoušet a zahrát curling. V Praze najdete svazovou čtyřdráhu na Roztylech, nově otevřenou  čtyřdráhu v ICE Areně na Kateřinkách a pak na Zbraslavi naši vlastní dvoudráhu. Také v Brně mají curlingovou halu se třemi drahami pro curling a Ostrava připravuje další dvě dráhy. V dalších městech se hraje v omezené míře na zimních stadionech například v  Hradci Králové, Jičíně, Trutnově a Plzni. Takže si můžete vybrat, kde si tohoto zimního sportu užít!

 

Soutěže dospělých:

Hlavními soutěžemi jsou Mistrovství ČR družstev, které se hrají v ligovém formátu. Týmy jsou tvořeny vždy 4 hráči nebo 4 hráčkami (plus náhradníci). Soutěže mužů i žen jsou rozděleny do Extraligy, 1. ligy a divize. Nejlepší týmy extraligy postupují do finálového turnaje o mistrovský titul.

Dalšími důležitou soutěží je MČR mixed doubles – disciplína, kde tým tvoří jedna žena a jeden muž. Hrají se dva kvalifikační turnaje, z nichž pak nejlepších šest týmů hraje finálový turnaj o mistrovský titul.

Dalšími soutěžemi jsou jednorázové turnaje mixovaných týmů (MČR Mixy – dva muži a dvě ženy v týmu), dále MČR seniorů a seniorek (nad 50 let) a Akademické MČR (studentů vysokých škol). Každý rok se také koná Pohár ČSC.

Soutěže juniorů:

Mistrovství ČR v kategorii juniorů, juniorek a žáků. Juniorské kategorie jsou pro hráče a hráčky do 21 let, žákovská je smíšená do 15 let. Hraje se kvalifikační turnaj, ze kterého pak čtyři nejlepší týmy postupují do finálového turnaje.

Juniorská a žákovská liga – dlouhodobé soutěže, které se hrají v sérii víkendových turnajů.

Pohár ČSC juniorů a žáků – jednorázové víkendové turnaje.

Turnaje mezinárodní i lokální:

Curlingové hala na Zbraslavi je útočištěm pro špičkové turnaje v mužských, ženských, mix dublových a vozíčkářských kategoriích v rámci prestižní světové série World Curling Tour. Kromě toho zde pravidelně probíhají i juniorské turnaje European Junior Curling Tour. 

Ale naše hala není jen pro elitu. Věnujeme se i široké základně nadšenců curlingu. Pravidelně organizujeme menší turnaje pro širokou curlingovou komunitu i soutěže pro neregistrované hráče, otevřené veřejnosti.

Takže ať už jste zkušený hráč nebo jen fanoušek, hala Centra Třešňovka vás vřele zve, abyste přišli curling nejen sledovat, ale i si ho aktivně zahrát. Těšíme se na vás!