Soutěž jednotlivců

Soutěže jednotlivců se hrají v těchto kategoriích:

  1. U 12 (do 12 let)
  2. U 17 (do 17 let)
  3. ženy
  4. muži
  5. OPEN

Soutěže jednotlivců se budou hrát žebříčkovým způsobem.

  1. První nasazení do žebříčku bude provedeno po počátečním turnaji, který na začátku sezony uspořádáme. Vítěz turnaje bude nasazen jako první a tak dále. Ti, kteří se do žebříčku přihlásí (kdykoliv v průběhu sezony) a nebudou hrát počáteční turnaj, tak budou nasazeni na místo poslední. Pokud bude takových hráčů více, pořadí bude určeno losem.
  2. Žebříček funguje tak, že každý má právo vyzvat hráče přímo nad sebou kdykoliv, anebo hráče o dva nad sebou jedenkrát měsíčně. Jedenkrát za 2 měsíce může hráč vyzvat kohokoliv z žebříčku. Vyzve-li hráče přímo nad sebou a vyhraje-li, hráči si místa vymění, když prohraje, zůstávají oba na svých místech. Vyzve-li hráče o dva nad sebou a vyhraje-li, postupuje na jeho místo a celý žebříček se posunuje o jednu dolů, prohraje-li, posouvá se o jedno místo dolů a hráč původně umístěný pod ním postupuje na jeho místo. Stejně se bude postupovat, pokud vyzve jakéhokoliv hráče nad sebou. V případě vítezství postupuje na jeho místo a celý žebříček se posouvá o jednu dolů (např. jsem-li umístěn na devátém místě a vyzvu hráče číslo pět a vyhraji, posouvám se na místo pět a všichni hráči původně umístěni na místě 5-8 se posouvají o jednu dolů). V případě prohry se posouvám sám dolů o tolik, o kolik míst byl vyzvaný hráč nad ním (např. jsem-li umístěn na devátém místě a vyzvu hráče číslo pět a prohraji, tak se propadám o čtyři místa na místo 13 a všichni hráči původně na pozicích 10-13 se posouvají o jedno místo nahoru).
  3. Na konec sezony se hraje play off turnaj – vyřazovací turnaj jednotlivců ve všech kategoriích. Vítěz postupuje pavoukem výš a prohraný sestupuje do pavouka o třetí místo. Po prohře v pavouku o třetí místo pro něj soutěž skončí. Nasazení do tohoto turnaje bude dle výsledků dlouhodobé soutěže. Poté bude vyhlášen vítěz dlouhodobé soutěže i vítěz závěrečného turnaje Play off. Žebříček bude platný dnem ukončení dlouhodobé soutěže na sezonu následující.
  4. Pravidla

Hráč musí v sezoně odehrát alespoň 10 zápasů, aby byl v žebříčku klasifikován (a to jak zápasy, kdy byl vyzván, tak i zápasy kdy sám někoho vyzval, s tím, že musí alespoň jednou sám vyzvat a alespoň jednou být sám vyzvaný). Maximální počet zápasů není omezen.

Play off se hraje na 2 prohry dle pavouku, do kterého je nasazení dle výsledků dlouhodobé soutěže.

V prvním pavouku se hraje o první a druhé místo. Po první prohře se sestupuje do druhého pavouku, kde se hraje o třetí místo. Po druhé prohře hráč v soutěži končí.