Soutěž týmů

Soutěže týmů se budou hrát ve výkonnostních skupinách

  1. Systémem hry je každý s každým s tím, že následně vítěz postupuje do skupiny vyšší a poslední sestupuje do skupiny nižší.
  2. První nasazení týmů bude provedeno po prvním turnaji soutěže jednotlivců dle výsledků jednotlivých hráčů týmů v soutěži jednotlivců (týmy, kde jejich členové nehráli úvodní turnaj nebo nebudou hrát soutěže jednotlivců či dvojic, budou nasazeny do poslední výkonnostní skupiny).
  3. Skupiny budou po 4 týmech a po odehraném kole první postupuje o skupinu výš a poslední sestupuje o skupinu níž.
  4. Utkání týmů má 5 zápasů – 3 singly, 2 debly (nasazení jednotlivých hráčů ze soupisky, která může mít až 6 hráčů, je na týmu s tím, že alespoň 1 zápas musí odehrát 5 hráčů ze soupisky a minimálně 1x musí hrát žena proti ženě a alespoň jeden debl musí být mix proti mix deblu.
  5. Nasazení hráčů do zápasu – soupiska týmu se musí upřesnit nejpozději 30 min před zápasem, kdy si týmy soupisku vyzvednou na recepci, nasazení hráčů potvrdí a zase na recepci vrátí.
  6. Divoká karta – nový tým může požádat o divokou kartu (DK) a zabojovat o umístění do vyšší výkonnostní skupiny než do poslední, která by mu náležela. O umístění v této skupině sehraje play off zápas s týmem, který se umístil na čtvrtém (resp. u skupin obsahujících 4 týmy na třetím) místě v této skupině. Pokud vyhraje, zůstává v této skupině a do skupiny nepostupuje tým z nižší soutěže a všechny týmy se posouvají o jednu dolů. Prohraje-li jde do poslední skupiny. Tuto výzvu nelze realizovat do první výkonnostní skupiny.
  7. Soutěž se hraje na 5 kol. Čas na jedno kolo týmových soutěží je cca 8 týdnů a vždy jeden týden na výsledky a případné DK.
  8. Na konec ligy se hraje play off – vyřazovací turnaj týmů, hraný na 2 prohrané zápasy. Nasazení do tohoto turnaje bude dle výsledků dlouhodobé soutěže.